Πολιτική
Αποχωρεί πυροβολώντας από την Αλληλεγγύη ο Κ.Καρεκλάς
Μάρτιος 20, 2017 10:48

Την απόφασή του να αποσύρει την υποψηφιότητά του για τη θέση του Αναπληρωτή Προέδρου αλλά και τη διαγραφή του από μέλος του Κινήματος ανακοίνωσε μέσω επιστολής του ο Κωνσταντίνος Καρεκλάς.

Της Μαρίνας Οικονομίδου

Ο κ. Καρεκλάς σε γραπτή δήλωσή του κάνει λόγο για σκοπιμότητες γύρω από την εξαίρεση ιδρυτικών μελών του κινήματος από τις εκλογές.

Δείτε αυτούσια τη δήλωσή του:

Για λόγους ηθικής και αξιοπρέπειας, θέλω μέσα από αυτή την ανάρτηση να δημοσιοποιήσω την απόσυρση της υποψηφιότητας μου για την θέση του Αναπληρωτή Προέδρου αλλά και διαγραφή μου από μέλος του Κίνηματος Αλληλεγγύης.

Σε μια εκλογική αναμέτρηση συμμετέχουν όλα τα μέλη ανεξαιρέτως και σε καμμία περίπτωση δεν αποκλείονται τα ιδρυτικά μέλη τα οποία αυτά είναι που συνειδητά υπέγραψαν επωνύμως με αριθμό ταυτότητας την ίδρυση του Κινήματος πριν την προσχώρηση του πρώην Ευρωπαικού Κόμματος στο Κίνημα.

Είναι αντιδημοκρατικό και προσβολή στους θεσμούς της Δημοκρατίας όταν δύο μέρες πριν από τις εκλογές και μετά την λήξη της προθεσμίας εγγραφής μελών που θα είχαν το δικαίωμα ψήφου στις εκλογές, να λαμβάνεται απόφαση εξαίρεσης τους από τις εκλογές του Κινήματος. Η απόφαση αυτή εξυπηρετεί σκοπιμότητες και οι αρχές και οι αξίες μου δεν το επιτρέπουν να παραμείνω σε αυτό το Κίνημα υπό αυτές τις περιστάσεις.

Έχω ήδη κοινοποιήσει την πρόθεση μου την Εφορευτική Επιτροπή από το πρωί όπου και ήρθε εις γνώση μου το γεγονός αυτό, και ενημέρωσα επίσης όλα τα μέλη όπου προτείθεντω να με στηρίξουν όπως απέχουν.

Σχόλια
Μέχρι 300 χαρακτήρες
*Όνομα *Email
*Πόλη Χώρα
*Γράψε ότι βλέπεις πιο κάτω
*Υποχρεωτικά Πεδία
ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ
KE: Καμία μεσολαβητική πρόταση από 'Ειντε
Μάιος 25, 2017 12:19
Σχολιάστε
Το Κυπριακό στο τετ-α-τετ Τουσκ-Γιούνκερ-Ερντογάν
Μάιος 25, 2017 16:45
Σχολιάστε
Πιάνουν δουλειά για τις Προεδρικές Λιλλήκας - Παπαδόπουλος
Μάιος 25, 2017 16:35
Σχολιάστε
Έιντε: Δεν υπάρχει αποτέλεσμα
Μάιος 25, 2017 14:14
Σχολιάστε
Αδειάζει τον Δίπλαρο ο ΔΗΣΥ
Μάιος 25, 2017 13:46
Σχολιάστε (2)
«Χώσιμο» με χαρακτηρισμούς προς Αβέρωφ: «Σαν δεν ντρέπεσαι!»
Μάιος 25, 2017 12:41
Σχολιάστε (1)
Health
ΚΡΙΤΙΚΗ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΩΝ
Αυτό είναι το καλοκαιρινό φρούτο που ενισχύει τη σεξουαλική ζωή
Πρόκειται για ένα από τα πιο γνωστά και πιο αγαπημένα φρούτα του καλοκαιριού και ...
Μάιος 17, 2017 13:47
CINEMA
Χριστούγεννα... όλο και κάποια πρεμιέρα παίζει!
CINEAGENDA: K Cineplex Nicosia (17/12-24/12)
Δεκέμβριος 22, 2015 17:20
Κοινωνία
Συνελήφθη ο «οδηγός του Εναέριου»
25.05.2017 | 21:54
Κοινωνία
Παρελθόν ο Κρίστιανσεν από τον ΑΠΟΕΛ
25.05.2017 | 21:29
Κόσμος
Ο «καμικάζι» του Μάντσεστερ είχε περάσει από την Κωνσταντινούπολη
25.05.2017 | 21:19
Κοινωνία
Ειρηνική εκδήλωση για τη Μαρίε-Ελένη (pics)
25.05.2017 | 21:15
Celebrities
«Αριστοτέλους, δεν είπες συγχαρητήρια»
25.05.2017 | 21:00
Ο Θεμιστοκλέους ξαναχτύπησε
«Χώσιμο» με χαρακτηρισμούς προς Αβέρωφ: «Σαν δεν ντρέπεσαι!»
25.05.2017 | 12:41
Προκαλεί Αντιδράσεις
Η 18χρονη που βγάζει στο σφυρί την παρθενιά της (pics)
25.05.2017 | 08:35
Τι δήλωσε η παρουσιάστρια
Ηχηρή απουσία του ΑΠΟΕΛ στο γάμο Εφραίμ-Αριστοτέλους
25.05.2017 | 15:51
Έχουμε φαντασία
Δείτε τι φόρτωσε Κύπριος στο αυτοκίνητο του
25.05.2017 | 10:20
Πάσχει από σπάνια ασθένεια
Ο νάνος πορνοστάρ που κάνει θραύση στην Ιαπωνία (pics)
25.05.2017 | 13:16
«Αριστοτέλους, δεν είπες συγχαρητήρια»
25.05.2017 | 21:00
Όλοι οι καλλιτέχνες που θα ανέβουν στη σκηνή του MTN Madwalk
25.05.2017 | 20:23
Κύπρια ηθοποιός: «Τα είχα και εγώ με τον Βασάλο»
25.05.2017 | 19:00
Σκύλος μπουκάρει σε δελτίο ειδήσεων (vid.)
25.05.2017 | 20:38
Ο νάνος πορνοστάρ που κάνει θραύση στην Ιαπωνία (pics)
25.05.2017 | 13:16
Τι τον ταΐζεις τον Τραμπ;