Πολιτική
Αποχωρεί πυροβολώντας από την Αλληλεγγύη ο Κ.Καρεκλάς
Μάρτιος 20, 2017 10:48

Την απόφασή του να αποσύρει την υποψηφιότητά του για τη θέση του Αναπληρωτή Προέδρου αλλά και τη διαγραφή του από μέλος του Κινήματος ανακοίνωσε μέσω επιστολής του ο Κωνσταντίνος Καρεκλάς.

Της Μαρίνας Οικονομίδου

Ο κ. Καρεκλάς σε γραπτή δήλωσή του κάνει λόγο για σκοπιμότητες γύρω από την εξαίρεση ιδρυτικών μελών του κινήματος από τις εκλογές.

Δείτε αυτούσια τη δήλωσή του:

Για λόγους ηθικής και αξιοπρέπειας, θέλω μέσα από αυτή την ανάρτηση να δημοσιοποιήσω την απόσυρση της υποψηφιότητας μου για την θέση του Αναπληρωτή Προέδρου αλλά και διαγραφή μου από μέλος του Κίνηματος Αλληλεγγύης.

Σε μια εκλογική αναμέτρηση συμμετέχουν όλα τα μέλη ανεξαιρέτως και σε καμμία περίπτωση δεν αποκλείονται τα ιδρυτικά μέλη τα οποία αυτά είναι που συνειδητά υπέγραψαν επωνύμως με αριθμό ταυτότητας την ίδρυση του Κινήματος πριν την προσχώρηση του πρώην Ευρωπαικού Κόμματος στο Κίνημα.

Είναι αντιδημοκρατικό και προσβολή στους θεσμούς της Δημοκρατίας όταν δύο μέρες πριν από τις εκλογές και μετά την λήξη της προθεσμίας εγγραφής μελών που θα είχαν το δικαίωμα ψήφου στις εκλογές, να λαμβάνεται απόφαση εξαίρεσης τους από τις εκλογές του Κινήματος. Η απόφαση αυτή εξυπηρετεί σκοπιμότητες και οι αρχές και οι αξίες μου δεν το επιτρέπουν να παραμείνω σε αυτό το Κίνημα υπό αυτές τις περιστάσεις.

Έχω ήδη κοινοποιήσει την πρόθεση μου την Εφορευτική Επιτροπή από το πρωί όπου και ήρθε εις γνώση μου το γεγονός αυτό, και ενημέρωσα επίσης όλα τα μέλη όπου προτείθεντω να με στηρίξουν όπως απέχουν.

Σχόλια
Μέχρι 300 χαρακτήρες
*Όνομα *Email
*Πόλη Χώρα
*Γράψε ότι βλέπεις πιο κάτω
*Υποχρεωτικά Πεδία
ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ
Ξέσπασε ο «ραλίστας» κατά ΔΗΣΥ
Μάρτιος 29, 2017 12:15
Σχολιάστε
Μέσω Λαϊκής πέρασε κεφάλαια ο πρώην επικεφαλής της καμπάνιας Τραμπ
Μάρτιος 29, 2017 15:16
Σχολιάστε
Στο εκλογοδικείο η επανακαταμέτρηση ψήφων του Δήμο Λεμεσού
Μάρτιος 29, 2017 15:03
Σχολιάστε
Σιζόπουλος: Κάποιοι κάνουν βεβιασμένες κινήσεις
Μάρτιος 29, 2017 13:01
Σχολιάστε
Έκανε το «χώσιμο» ρουτίνα ο Χρύσης
Μάρτιος 29, 2017 12:46
Σχολιάστε
Επαφές Ρώσου ΥΦΕΞ στην Κύπρο
Μάρτιος 29, 2017 11:34
Σχολιάστε
Health
ΚΡΙΤΙΚΗ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΩΝ
Η ταινία που θα σε κάνει να λατρέψεις την γυμναστική! (Pic-Vid)
Από τη στιγμή που γεννιέσαι και για ολόκληρη τη ζωή σου, η καθημερινότητά σου ...
Μάρτιος 28, 2017 15:05
CINEMA
Χριστούγεννα... όλο και κάποια πρεμιέρα παίζει!
CINEAGENDA: K Cineplex Nicosia (17/12-24/12)
Δεκέμβριος 22, 2015 17:20
100.000 αναγνώστες περιμένουν την αγγελία σας
ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ
Πατήστε εδώ για να καταχωρήσετε την αγγελία σας
Παράξενα
Κατάφερε να πάρει δίπλωμα οδήγησης μετά από 25 χρόνια.. (Pics)
29.03.2017 | 21:18
Κοινωνία
Τι ψάχνουν στην Λεμεσό (vid)
29.03.2017 | 21:00
Celebrities
Ντάνος-Κολιδά: Κρυφό ειδύλλιο για τα φαβορί του Survivor
29.03.2017 | 20:59
Παράξενα
20 ζώα με σύνδρομο Down που θα λατρέψεις! (Pic)
29.03.2017 | 20:23
Κοινωνία
Ενδιαφέρον για την αποκρατικοποίηση της Cyta, εκφράζει η EBRD
29.03.2017 | 20:03
Η ανακοίνωση του σταθμού
Σταματάει προσωρινά το «Survivor»
29.03.2017 | 09:30
Ο ποδοσφαιριστής της Ομόνοιας ξεκαθάρισε το τοπίο
Η νέα ανακοίνωση του «διαρροέα» του «Survivor»
29.03.2017 | 11:56
Αντζελίνα Τζολί τέλος
Αυτή είναι η νέα Λάρα Κροφτ
29.03.2017 | 08:32
Καταβεβλημένος ο ηθοποιός
''Άνιση η μάχη'' που δίνει ο Στάθης Ψάλτης
29.03.2017 | 09:09
Τι αποκάλυψε η Σόφη Πασχάλη
Τελικά κάνουν σεξ στο Survivor; (Vid)
29.03.2017 | 19:17
Εκτός εαυτού ο «τρελός Κύπριος»
29.03.2017 | 12:29
Ντάνος-Κολιδά: Κρυφό ειδύλλιο για τα φαβορί του Survivor
29.03.2017 | 20:59
Τελικά κάνουν σεξ στο Survivor; (Vid)
29.03.2017 | 19:17
Κατάφερε να πάρει δίπλωμα οδήγησης μετά από 25 χρόνια.. (Pics)
29.03.2017 | 21:18
Τα χαρακτηριστικά ενός σεξομανή
29.03.2017 | 14:56
20 ζώα με σύνδρομο Down που θα λατρέψεις! (Pic)
29.03.2017 | 20:23
Νέα Lifestyle Απόψεις Celebrities Παράξενα 24News TV