Έχετε άποψη; Στείλτε μας το άρθρο σας!
ΑΡΧΙΚΗ ΝΕΑ LIFESTYLE ΑΠΟΨΕΙΣ CELEBRITIES ΠΑΡΑΞΕΝΑ 24NEWS TV
Κόσμος
Με επιλόχια κατάθλιψη η γυναίκα στο καπιτώλιο (upd)
Οκτώβριος 04, 2013 07:39

Η γυναίκα ήταν 34 ετών, λεγόταν Μίριαμ Κάρει, και ήταν μια οδοντίατρος από το Κονέκτικατ, αποκάλυψε η μητέρα της στο ABC News.

Η κόρη της δεν ήταν πνευματικά άρρωστη, είπε, αλλά είχε επιλόχεια κατάθλιψη μετά τη γέννηση της κορούλας της, Έρικα, πριν από ένα χρόνο!
Το συγκλονιστικό είναι ότι μέσα στο αυτοκίνητο βρισκόταν και το κοριτσάκι της, ενός έτους, το οποίο απομακρύνθηκε σώο από τους άνδρες της αστυνομίας!

Στο επεισόδιο τραυματίστηκαν δυο αστυνομικοί, ένας πράκτορας της μυστικής υπηρεσίας του Λευκού Οίκου και ένας φρουρός του Καπιτωλίου. Εντωμεταξύ την ίδια ώρα εντός του Καπιτωλίου οι αμερικανοί γερουσιαστές προσπαθούσαν να βρουν μια λύση στο αδιέξοδο του προϋπολογισμού που έχει παραλύσει την κυβέρνηση των ΗΠΑ.

Να σημειωθεί ότι το περιστατικό σημειώθηκε μόλις τρεις εβδομάδες μετά από το μακελειό στο κτίριο του ναυτικού περίπου 2,4 χιλιόμετρα μακριά, όπου σκοτώθηκαν 12 άνθρωποι.

Προηγούμενη ενημέρωση

Νεκρή είναι η γυναίκα οδηγός που αποπειράθηκε να περάσει από ένα οδόφραγμα κοντά στο Λευκό Οίκο, στη λεωφόρο Πενσιλβάνια, όπως ανακοίνωσε σε έκτακτη συνέντευξη Τύπου η αρχηγός της αστυνομίας της Ουάσιγκτον Κάθι Λανιέρ.

Η οδηγός σκοτώθηκε από τα πυρά των αστυνομικών, που καταδίωξαν το όχημα της και το ακινητοποίησαν κοντά στο Καπιτώλιο των Ηνωμένων Πολιτειών,  ανέφερε η επικεφαλής της αστυνομίας χωρίς όμως να δώσει περισσότερες πληροφορίες για τη γυναίκα οδηγό. Σύμφωνα πάντως με αναφορές αστυνομικών στην εφημερίδα Washington Post στο αυτοκίνητο της γυναίκας δεν βρέθηκε όπλο.

Το επεισόδιο προκάλεσε μεγάλη αναστάτωση στην αμερικανική πρωτεύουσα με αποτέλεσμα να κλείσει το Κογκρέσο για περισσότερο από μια ώρα.

ΚΟΣΜΟΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ
Βουτιά από ψηλά για τη νέα Κομισιόν
Οκτώβριος 22, 2014 15:47
Σχολιάστε
Ακραίος ρατσισμός ελέω Έμπολα!
Οκτώβριος 22, 2014 15:31
Σχολιάστε
Νέα καραμπόλα στην Αθήνα: Νταλίκα έπεσε σε 8 αυτοκίνητα!
Οκτώβριος 22, 2014 14:55
Απογειώθηκε το 4G στη Βρετανία
Οκτώβριος 22, 2014 12:44
Σχολιάστε
Denis Mukwege ο εκλεκτός!
Οκτώβριος 22, 2014 12:31
WSJ: ''Σιωπηρή συμφωνία'' ΗΠΑ-Τουρκίας για βοήθεια στο Κομπάνι
Οκτώβριος 22, 2014 11:26
Σχολιάστε
Food
ΚΡΙΤΙΚΗ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΩΝ
Η ιδανική περίμετρος της μέσης ανάλογα με το ύψος (πίνακας)
Η συσσώρευση λίπους στην περιοχή της κοιλιάς συνδέεται άμεσα με τον αυξημένο ...
Σεπτέμβριος 30, 2014 14:09
CINEMA
The Giver (Από 10 Οκτωβρίου)
Βρισκόμαστε σε έναν μελλοντικό ιδεατό κόσμο. Δεν υπάρχουν αντιπαλότητες, ούτε ...
Οκτώβριος 09, 2014 21:11
100.000 αναγνώστες περιμένουν την αγγελία σας
ΕΝΟΙΚΙΑΖΟΝΤΑΙ
Πατήστε εδώ για να καταχωρήσετε την αγγελία σας
Πολιτική
Ο Παπουλίας υπάρχει… και συμπάσχει
22.10.2014 | 16:36
Πολιτική
«Οφείλουμε να αντιδράσουμε»
22.10.2014 | 16:11
Πολιτική
Συμφωνήσανε ''διαφωνώντας'' Ε/Κ και Τ/Κ κόμματα
22.10.2014 | 16:10
Celebrities
Πιο see-through… πέθανες
22.10.2014 | 15:52
Κόσμος
Βουτιά από ψηλά για τη νέα Κομισιόν
22.10.2014 | 15:47
Tulisa Conto…salos!
22.10.2014 | 07:41
Ο 12ος παίκτης της Γιουβέντους...
22.10.2014 | 12:46
Respect από τον μεγάλο Νταβιτ Λουιζ στον ΑΠΟΕΛ.
22.10.2014 | 11:28
Πρόλαβαν οι (''αρχαίοι'') τυμβωρύχοι!
22.10.2014 | 12:04
Λαζόπουλος για Θεοδωράκη: Κρίμα που δεν τον ειδε ο Ντοστογιέφσκι πριν γράψει τον Ηλιθιο!
22.10.2014 | 11:22
Το ακαταμάχητο σεξ απίλ της Όλγας Κεφαλογιάννη
22.10.2014 | 15:18
Respect από τον μεγάλο Νταβιτ Λουιζ στον ΑΠΟΕΛ.
22.10.2014 | 11:28
Λαζόπουλος για Θεοδωράκη: Κρίμα που δεν τον ειδε ο Ντοστογιέφσκι πριν γράψει τον Ηλιθιο!
22.10.2014 | 11:22
Βραδιά ρεκόρ στο CL!
22.10.2014 | 07:54
Ρώσος καλλιτέχνης έκοψε το αυτί του δημοσίως!
22.10.2014 | 11:08
Ναζιστικό υποβρύχιο ετών 72!
22.10.2014 | 13:24
Νέα Lifestyle Απόψεις Celebrities Παράξενα 24News TV